جلوگیری از زایمان زودرس

جلوگیری از زایمان زودرس

جلوگیری از زایمان زودرس یک چالش بزرگ است و می تواند جلوی مرگ و میرنئوناتال یا ناتوانی نوازد در آینده را بگیرد .

تجویز پروژسترون طبیعی به صورت واژینال یا تزریق موثرترین روش دارویی در جلوگیری از زایمان زودرس است و باید در افرادی که سابقه زایمان زودرس و پارگی کیسه آب دارند و یا در سونوگرافی کوتاهی طول سرویکس برای آنها تشخیص داده شده است تجویز شود .پروژسترون می تواند بالقوه در درمان سایر شرایطی که باعث زایمان پره ترم می شود مثل آنومالی مولرین نیز موثر باشد .

تشخیص کوتاهی سرویکس با سونوگرافی واژینال و بین 24-18 هفتگی انجام می شود و در صورت تشخیص پروژسترون یا سرکلاژ سرویکس توصیه می شود . معمولا سرکلاژ سرویکس براساس سابقه مامائی بیمار و یا ارزیابی سونوگرافیک طول سرویکس انجام می شود . سابقه عمل جراحی سرویکس مثل بیوپسی و یا D&C مکرر نیز از اندیکاسیون های سر کلاژ هستند.

جلوگیری از زایمان زودرس

شانس زایمان زودرس

اگر چه حاملگی چند قلو در معرض زایمان زودرس است ولی تجویز پروژستون و انجام سرکلاژ در جلوگیری از زایمان زودرس در چند قلویی موثر نیست و حتی سرکلاژ سرویکس در دوقلویی می تواند شانس زایمان زودرس را بیشتر کند .

توکولینیک ها در جلوگیری از زایمان زود رس برای کسانی مصرف می شود که در عرض 48 ساعت تا 7 روز آینده زایمان می کنند و نیاز به فرصت برای تاثیر کورتیکواستروئیدها و یا اعزام به بیمارستان مجهز به NICU دارند .

 

rikon-ya.com
新成トラスト www.seesaawiki.jp/
新成トラスト youtube.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − چهار =