تست بارداری

تست بارداری

در این تست ها با اندازه گیری میزان نوع هورمون بارداری(Beta HCG) در ادرار تا 99 درصد می تواند این موضوع را مشخص نماید که شخص باردار است یا خیر
با توجه به کیفيتی که این تست دارد می توان روز اول بعد از عقب افتادن سیکل دوره بارداری میتواند استفاده نماید و جواب را بگیرد .
در این مقاله نحوه عملکرد این تست را بیان می کنیم :
تست ها چطور کار میکنند ؟
در این تست می توان وجود هورمون خاص که مختص بارداری می باشد را در ادرار تشخیص دهد. کار این هورمون بدین گونه می باشد که توسط جفتک و تخمک ترشح می شود و اگر در ادرار شخص باشد نشان دهنده این می باشد که شخص باردار می باشد.
این هورمون ها توسط سلول هایی که در آینده جفت را تشکیل داده و در جداره رحم جا می گیرند ترشح می شوند .
این هورمون در بانوانی که غیر باردار باشند وجود ندارد و پس از 8 روز از لقاح قابل تشخیص می باشد .

این هورمون هر سه روز دوبرابر شده و در هفته 12 بارداری به میزان حداکثر خود می رسد و پس از آن کاهش می یابد و به علت پایین آمدن این هورمون  حالت تهوع خانم باردار ایجاد می شود، که در مدت زمان سه ماه نخست کم کم این حالت تهوع کاهش می یابد.

تست بارداری2

چطور از تست بارداری استفاده کنیم؟

با توجه به اینکه مارک های مختلفی در خصوص این تست وجود دارد که ترجیحا ً داشتن لوگو  FDA و CE که تاییدیه های جهانی سلامت کیت تشخیصی میباشد مطابق با دستور العمل ذکر شده روی جعبه تست انجام شود. اما نکته ای که باید به آن توجه شود این است که مدت زمانی را برای دیدن نتیجه تست باید صبر کرد تا بتوان نتیجه گیری نمود که شخص باردار می باشد یا خیر .
بسیار مهم است که پس از شک کردن به بارداری، برای قطعیت این موضوع به متخصص زنان مراجعه کرده و تشخیص آزمایشگاهی قطعی ترین راه برای تشخیص براداری یا عدم بارداری می باشد.

 

GMO 評判 www.xn--r8j3g1c6e6cwbykxep450a073b.jp.net/
GMO 評判 xn--r8j3g1c6e6cwbykxep450a073b.jp
GMO 評判 streamline-jp.net

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 9 =