بهداشت خانمها

بهداشت خانمها

اصول رعایت بهداشت زنان از مهمترین موارد رعایت بهداشت ، حفظ بهداشت تناسلی در خانم ها است . بسیاری از بیماریهای عفونی و مشکلات ایجاد شده در واژن ها به سبب رعایت نکردن بهداشت تناسلی خواهد بود . ب شما توصیه میکنیم هشت روش زیر را برای دوری از بیماریهای شایع دستگاه تناسلی در زنان رعایت نمایید . 1-باید همیشه واژن خود را تمیز ، خشک و عاری از میکروب نگه دارید . یک واژن تمیز و سالم حاوی باکتری های مفیدی است که به دفع عفونت و حفظ PH طبیعی کمک می کند.واژن دارای ترشحات مفیدی برای تمیز نگه داشتن آن است. توجه داشته باشید که عدم رعایت بهداشت وهرگونه تغییر در این ویژگی ها، ممکن است باعث تحریک یا عفونت واژن شود.

بهداشت خانمها

  •  تنظیم PH واژن از شستشوی داخل واژن خودداری کنید زیرا مقدار PH آن تغییر کرده و تاثیرات منفی بر روند آن ایجاد میکند. اگر در واژن خود متوجه بوی تند یا نامطبوعی شدید، به پزشک مراجعه کنید. شستشوی داخلی، بو را به طور موقت از بین می برد، اما بیماری را درمان نمی کند.
  • خوردن غذاهای سالم داشتن یک رژیم غذایی مغذی و متعادل، و نوشیدن مقدار زیادی مایعات، برای سلامت دستگاه تناسلی بسیار مفید است.
  • ارتباط جنسی ایمن برقرار کنید استفاده از کاندوم در هنگام ارتباط جنسی احتمال بیماری های مقاربتی، مانند ایدز، هرپس تناسلی، سیفلیس، سوزاک، زگیل تناسلی و کلامیدیارا کاهش میدهد.
  • لباس زیر مناسب بپوشید برخی پارچه ها باعث رشد باکتری میشوند از این رو توصیه میشود از لباسهای زیر پلاستیکی استفاده نکنید. در طول روز لباس زیر هایی از جنس کتان بپوشید و از لباس زیر های بندی استفاده نکنید. لباس های تنگ نپوشید، همچنین باید مایو و لباس های ورزشی خیس را بلافاصله پس از اتمام فعالیت ورزشی، از تن دربیاورید.
  • رعایت بهداشت فردی بهتر است بعد از هربار اجابت مزاج، اطراف مقعد را کاملا خشک و تمیز کنید همچنین در دوران قاعدگی به طور منظم نوار بهداشتی و تامپون را تعویض کنید .

 

 

авто аккумуляторы
endorphone.com.ua
ダポキセチン

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =